آزادی یواشکی . سوریه-روسیه . ای داد که .

یـا غیــآث َ المُـستَغیــثیــن ...

 

 

سلام آقا جان !
امیدوارم حالتان خوب باشد . آنقدر خوب که دشمنانتان از حسودی بمیرند و از ترس ، خواب بر چشمانشان حرام باشد . اگر از احوالات ِ این سرباز ِ کوچکتان خواستار باشین ، خوبم . دوستانم خیلی شلوغش می کنند . یعنی در برابر ِ جانبازی هایی که مدافعان ِ این آب ُ خاک کرده اند ، شاهرگ ُ حنجره ُ روده ُ معده ی من عددی نیست که بخواهد ناز کند ... هر چند که دکترها بگویند جراحی لازم دارد ُ خطرناک است ُ ممکن است چیزی از من نماند ؛ من نگران ِ مسائل خطرناک تر هستم . من می ترسم از ایمان چیزی نماند . آخر شنیده ام که پیامبر (ص) فرمودند : اگر امر به معروف ُ نهر از منکر ترک شود ، خداوند دعاها را نمی شنود ُ بلا نازل می کند . من خواستم جلوی بلا را بگیرم . اما اینجا بعضی ها می گویند کار ِ بدی کرده ام . بعضی ها برای اینکه زورشان می آمد برای خرج بیمارستان کمک کنند می گفتند به تو چه ربطی داشت ؟!! مملکت قانون ُ نیروی انتظامی دارد !
ولی آن شب اگر من جلو نمی رفتم ، ناموس ِ شیعه به تاراج می رفت ُ نیروی انتظامی خیلی دیر می رسید . شاید هم اصلا نمی رسید ...
یک آقای ریشوی تسبیح به دست وقتی فهمید من چکار کرده ام گفت : پسرم تو چرا دخالت کردی ؟ قطعا رهبر ِ مملکت هم راضی نبود خودت را به خطر بندازی ! من از دوستانم خواهش کردم که از او برای خرج بیمارستان کمک نگیرند ، ولی این سوال در ذهنم به وجود آمد که آقا جان واقعا شما راضی نیستید ؟؟ آخر خودتان فرمودید امر به معروف ُ نهی از منکر مثل نماز واجب است .
آقا جان !
بخدا درد هایی که می کشم به اندازه ی این درد که نکند کاری بر خلاف ِ رضایت ِ شما انجام داده باشم ، مرا اذیت نمی کند . مگر خودتان بارها علت ِ قیام ِ امام حسین (ع) را امر به معروف ُ نهی از منکر تشریح نفرمودید ؟
مگر خودتان بارها نفرمودید که بهترین راه اصلاح جامعه تذکر لسانی است ؟
یعنی تمام ِ کسانی که مرا توبیخ کردند ُ ادعای انقلابی گری دارند حرف ِ شما را نمی فهمند ؟؟؟ یعنی شما انقدر بین ما غریب هستید ؟؟؟
رهبرم !
جان ِ من ُ هزاران چون من فدای غربتت . بخدا که دردهای خودم در برابر ِ دردهای شما فراموشم می شود که چگونه مرگ ِ غیرت ُ جوانمردی را به سوگ می نشینید .
آقا جان !
من ُ هزاران من در برابر دردهای شما ساکت نمی نشینیم ُ اگر بارها شاهرگمان را بزنند ُ هیچ ارگانی خرج مداوایمان را ندهد باز هم نمی گذاریم رگ ِ غیرت ُ ایمان در کوچه های شهرمان بخشکد .
بشکست اگر دل من بفدای چشم مستت
سر خم می سلامت شکند اگر سبویی ...

 

نامه ی شهید خلیلی به رهبر ِ عزیز ...

 

 

کاری ندارم که از شهادت ِ شهید علی خلیلی گذشته . ولی خب بحث ِ ارادت ُ اینها ربطی به زمان نداره .

 

آزادی های یواشکی ؟ واقعا آزادی یعنی ؟ بهتر نیست که مثلا عقده های یواشکی ؟ چقــــدر که من تازگیها حرص میخورم ... از همه چی ... هی وای من ...

 

*من خیلی اوقات فکر کرده ام مقاله ای تحت ِ عنوان ِ "نیمها" بنویسم که خیلی چیزها وجود ِ ناقصش خطرش بیشتر از عدم ِ محض است . میگویند غزالی راجع به علم این حرف را زده ُ گفته است : "هر چیزی وجود ِ ناقصش به از عدم ِ محض است . مگر علم که وجود ِ ناقصش بدتر از عدم ِ محض است ." و ریشه ی این حرف معلوم است .
آدمی که هیچ عالم نیست ، چون میداند عالم نیست لااقل در مقابل ِ عالم تسلیم است . مثل کسی که طبیب نیست ُ می داند که طبیب نیست . دیگر لااقل در مقابل ِ طبیب تسلیم است و در نتیجه از وجود ِ طبیب بهره می برد . ولی نیمچه طبیب چون خودش را طبیب می داند ، تسلیم ِ یک طبیب نیست ، می خواهد از همان علم ِ ناقصش استفاده کند . در نتیجه به جای سود زیان می برد .
از همین جا بروید سراغ ِ نیمچه مجتهد ها ، و نیم روشنفکر ها ، و نیمهای دیگر . اینهایی که یک چیزکی می دانند ... چیزکی میدانند ُ چیزها نمی دانند .
اتفاقا اینها خطرشان بیشتر است . چهار تا شعار می شنوند ، بدون اینکه متعمّق بشوند ُ درست فکر کنند ُ دریابند ، می بینید این چهارتا شعار اینها را از جا حرکت می دهد . (استاد مطهری ، فلسفه تاریخ ، جلد 1 ، صفحه 112)*

 

یا عالم باشیم ، یا اینکه نباشیم . خواهشا نیمچه عالم نباشیم !!!

 

و من سر ِ کلاس سرگیجه میگیرم بین ُ اینهمه حرف درباره ی نفت ِ سوریه ُ حمایت ِ روسیه ُ ... نفت توی فرق ِ سر ِ مَن بخورد . حرم را دریابید ... حرم را ...

 

ارواحنا فداک یا زینب (س)

 

شاید حرفم خیلی مسخره باشد ، ولی این داعشی ـآی حرامی که هی آدم می کشند ، عذاب وجدان نمی گیرن ؟ اصلا دین رو بذاریم کنار ، آدم نیستند اینها ؟ دل ندارن ؟ شعور ندارن ؟ عذاب وجدان نمیگیرن ؟ چطور میشه آخه ...

پاییزک :)
ریش قرمز (میلاد)
... [گل]

@--.---

صخره
پست فوق العاده ای بود احسنتتتت
دخترم شما اپ میکنی هر وقت فرصت کردی مرا خبر کن صد تا وب رو چک میکنم میترسم از پست هات جا بمانم بین ان صد وب گم شوی حیف است

مچکرم ! :))

لطف ِ شماعه این . چشم . خبر می کنیمتون برای پست های بی خاصیت ُ لوسمان ! :)

صخره
عایا دق دادن صخره کار خوبیست؟ 
عایا کچل کردن صخره کار خوبیست؟
عایا حرص دادن صخره کار خوبیست؟
راز موفقیتو نمیگی نگو دیه بچه مردمو حرص نده دخترم:_ 

نه نه نه خب قطعا ! :)) برای هر سه تایش ! :))


:))

شیدا
هستی ؟ کلی سوال دارم نرگسی : (

هستم عزیزکم . اونورم . بدو بیاح اگه هستی .

اعصاب من
فک کنم اخیرا تولد شهید خلیلی بود

عشق فقط حسین و اهل بیت علیه السلام هست و برای این عشقمون از همه چیزمون حتی خونمونم میگذریم
نفت به درک

عه .. :( واقعا خوش به حالشون ! :):

و بد به حال ِ ما !...

واقعا درسته ... :) کاملا موافقم ... من به شخصه حاضرم از همه چیم بگذرم ...

+هر کسی را بهر ِ کاری ساختند ! ما رو هم بهر فدایی بودن ِ عشق هایمان ...

صخره
خواهش میشه خواهش میشه قابل نداش:)

:)))

حُــســنــا
سلام پاییزک جـــان:)
یک سوالی ازتــون داشـــتَـــم،لطفا اگر امکانش هست،پاسخ بدین...افرادی هستن که به شدت عاشق کره جنوبی،بازیگر و خوانندگانش شدن...نظرتون در مورد این افراد و علایقشون چــیـــه؟

سلام حسنــآ جان .

والاح من که کسی نیستم که بخوام اظهار ِ نظر کنم که . هر کسی را بهر ِ کاری ساختند ! :))
از این افرادی که میگین دور ِ من هم هستن ، مثلا یک سری از دوستام . به نظر ِ من کره جنوبی اومد نسبت به سالهای پیش ، تلاششو برای مطرح شدن ، بیشتر کرد ، و خب ملت ِ ایران هم که اکثریت دنبال ِ جو هستن . حاضرم شرط ببندم که نصف نه ، حداقل 30 درصد ِ اینایی که عاشق ِ کره ُ اینها هستن ، فقط به خاطر ِ این ، مطرح می کننش که مثلا بگن ما هم رو مدیم ُ ...! مُد ینی که تو توجه نکنی که اون چیزی که مد شده چی هست ، خوبه یا نه ، ولی استفاده کنی تا مردم بهت نگن عقب مونده . مثلا یه زمانی این شال هایی که شبیه این پتو مسافرتیا بود مد شده بود ! :)) که کرم بودن ُ خط خط داشتن . یا مثلا که ساپورت که یه زمانی مد شد ُ هنوزم کماکان هست . اولش که همه علاقه مند نبودن . یه عده رفتن دنبالش ، بقیه هم -بلانسبت- مثل ِ گوسفند سرشون رو انداختن پایین ُ تقلید کردن . فکر نکردن به اینکه ممکنه با ارزش هاشون ، با عقایدشون ، با سلیقشون و... مطابقت نداشته باشه . این جریان ِ مده . الانم سر ِ کره جنوبی همین شده . مد شده که یه دختر ، عاشق ِ کره ُ کره رفتن ُ خواننده هاش ، بازیگراش باشه . من چند بار یکی از دوستام گفت فلان فیلم ِ کره ای رو ببین ، گفتم حالا موضوعش چی هست . برام تعریف کرد که کلا تو اون فیلم ِ 25 قسمتی اینه که یه پسره است مغروره . دختره شیطونه . عاشق ِ هم میشن . یه سری مشکل براشون پیش میاد . آخر هم به هم میرسن . چند تا فیلم ِ دیگه هم گفت که موضوع هاش دقیقا همینا بود . اونوقت این آدمی که 25 قسمت ، می شینه این -ببخشید- خزعبلات رو می بینه ، اونوقت کی میتونه فکر کنه ؟ به اینکه اصلا چرا باید دوست داشته باشه ؟ به اینکه اصلا وظیفه ای هم داره ؟ به اینکه اصلا برای چی به این دنیا اومد ؟. و حالا هر روز که یه قسمت رو نمی بینه که . یکی از دوستام انقد معتاد ِ این چیزا شده بود ، هر روز هی می شست می دید ُ غش میکرد ُ ... آخرش معدلش شد سیزده ! به نظر ِ من -نظر ِ یه پاییزک ِ 16 سال ُ اندی . نه یه کارشناش- این کارا رو میکنن که فقط زمان رو از ما بگیرن ُ باعث بشن نتونیم فکر کنیم ُ در نهایت کاری کنیم ُ در نهایت تر آروم آروم از بین بریم . همین .
حالا خوبه نمیخواستم نظری بدم ! :))

حُـــسنا
دستتون درد نکنه پاییزک جان...پاسخ خیلی کاملی دادین...مچکرم...^ـ^

در حد ِ توان ِ خودمون بود . :) تا جایی که اطلاع داشتم جواب رو دادم . ببخشید اگه کم گذاشتم :)))

3>

حمزه رضائیان
سلام عالی.ممنون ک به سایتم سر زدی .دوباره بیا یا علی

سلام . مچکرم :)

هدیه الساداتـــ
چقد قشنگ مینویسین .... حسودیم میشه ... 3>

به نوشته های شما که نمیرسه که :)

هااای .
من اینجآیم !
.
.
.
.
تو کجایی .؟!

+ماییم و نوای بی نوایی ! :)

#دیوانه_نوشت_های_بی_مخاطب
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان